Kent Hockey Umpiring Association Logo

Kent Hockey Umpiring

Umpire Appointing Panels

Outdoor Men's Panels

NPUA Umpires

Daran Cass, James Freeman, Oliver Jones, Tony Kelleher, Rupert Kerrell

SCHUA

Mark Anderson, Peter Barker, John Beckett, Simon Begg, Jade Bloomfield, Peter Mackintosh, Thomas Martin, Stephen Mason, Alex Mitchel, Liam Sutton, Richard Turpin, Stuart Wise

ERHUA

Adrian Hull, David Kennedy

Kent Grade A1 (Selector Responsible - Peter Worrall)

Graham Baldwin, Chris Bray, Sarah Chapman, Malcolm Hasler, Peter King, Andy Mair, Christopher Martin, Brian Miller, Robert Moore, David Ovenell, Steve Rawlings, Adrian Russell-Smith, Alan Sargent, Ken Slater, Peter Southern, Nick Taffs, Eric Watts, David Whitehouse, Aidan Wilday

Kent Grade A2 (Selector Responsible - Brian Miller)

Tony Barber, Adrian Bouwens, Matthew Cawsey, Chris Davies, Murray Evans, James Horton, Glen LeGrys, Leigh Marshall, Martin Mason, Jeremy Montgomery, Tony Puckridge, Tony Schweitzer

KHUA Candidate Appointed

Anne Bartley, Michael Coates, Jason Davies, Stuart Freeman, Annette Golding, Bob Jordan, Christopher Shaw, David Smithard

General Member

Mark Betteney, James Chamberlain, Nicholas Crane, Clive Cripps, David Crompton, Paul Curnow, Reg D'Costa, Martin Dadd, Charles Darby, Matthew Evans, Sian Evans, Eirian Fox, Barry Fuller, Clare George, Jackie Gibbs, Matthew Goodwin, Sarah Gouldson, Ian Gray, Andy Grigg, Patrick Gunzi, Peter Hammond, Angela Hancock, Robert Harrison, Richard Hemsley, John Hodgman, Paul Holkham, David James, Harry Kemball, Paul Major, Philip Marks, Keith Martin, Scott McBean, Mandy McWhinnie, Paul Meehan, Scott Moen, Margaret Nicholls, Gordon Nurse, Andrew Osborne, Dave Parsons, Kay Parsons, Tina Pay, Chris Peart, Katy Peart, John Penn, Carol Pretty, Adrian Prong, Alan Pumfrett, Joan Pumfrett, Parmjit Sandhu, Jeroen Schippers, Susanna Scott, Matthew Sharp, Steve Shaw, David South, Karen Stevenson, Andy Stoute, Jon Taylor, Jonathan Taylor, Phil Tutton, Jan Van Velsen, Andy Wallace, David Wanostrocht, Steve Webster, Nicola White, Simon Wood, Richard Young

Outdoor Women's Panels

NPUA Umpires

Anne Bartley, Ann Hopkins

ERHUA Umpires

Stephen Bristow, Sarah Chapman, Jason Davies, Peter Divall, Stuart Freeman, Debbie Garner, Annette Golding, Bob Jordan, Dominique Kleyn, Martin Mason, Chris Peart, Katy Peart, Tony Sharp

Kent Grade A1 (Selector Responsible - Peter Divall)

Nick Alder, Adrian Bouwens, Nicholas Crane, Murray Evans, James Freeman, Jackie Gibbs, Terry Lees, Andy Mair, Alan Pumfrett, Joan Pumfrett, Tony Schweitzer, Christopher Shaw, David Smithard, Jo Swift, Jon Taylor, Mark Tompkins, David Wanostrocht, Stephen Whitfield, Richard Young

Kent Grade A2 (Selector Responsible - David Smithard)

Mark Anderson, Graham Baldwin, Tony Barber, Nick Beck, Mark Betteney, Jane Bramwell, Sarah Burnham, James Chamberlain, Michael Coates, David Crompton, Chris Davies, Lynn Dawson, Lawrie Digweed, Lorraine Elgar, Sarah Gouldson, Malcolm Hasler, Richard Heritage, Jean Hill, John Hodgman, Paul Holkham, Peter King, Leigh Marshall, Ken Martin, Stephen Mason, Iain McCarthy, Brian Miller, Alex Mitchel, Robert Moore, Margaret Nicholls, Tina Pay, Claire Payne, Iain Pearson, Tony Puckridge, Raisa Rampersad, Steve Rawlings, Iain Robertson, Alan Sargent, Ken Slater, Peter Southern, Hazel Spencer, Karen Stevenson, Stuart Wise

KHUA Candidate Appointed

Craig Alder, Francis Bridgeman, Samantha Brown, Graham Cammish, Matthew Cawsey, Paul Dawson, Ian Gray, James Harris, Nick Jones, Thomas Mauch, Paul Meehan, Andy Pearce, Alec Pelmore, James Provins, Jonathan Taylor

General Membership

George Alexander, Steve Barrett, Andy Berry, Geoff Bishop, Jade Bloomfield, John Burton, Susan Campbell, Frances Carter, Robert Chapman, Tess Coller, Clive Cripps, Paul Curnow, Reg D'Costa, Martin Dadd, Avril Davies, Ben Dawson, Matthew Evans, Sian Evans, Eirian Fox, Barry Fuller, Clare George, Zoe Golding, Matthew Goodwin, Andy Grigg, Val Guard, Patrick Gunzi, Angela Hancock, Robert Harrison, Alistair Hay, Chris Heayberd, Richard Hemsley, Nicky Hollamby, Adrian Hull, David James, Albert Johnson, Harry Kemball, Alan Kemp, Peter Mackintosh, Paul Major, Philip Marks, Sarah-Jane Marshall, Christopher Martin, Thomas Martin, Scott McBean, Peter Meyers, Scott Moen, Jeremy Montgomery, Joshua Moore, Andrew Osborne, Andrew Parkes, Dave Parsons, Kay Parsons, Chris Pelmore, John Penn, Ian Pentecost, Carol Pretty, Adrian Prong, David Reardon, Jeroen Schippers, Susanna Scott, Brian Sharland, Matthew Sharp, Steve Shaw, Paul Stevenson, Andy Stoute, Nigel Swaffer, Richard Turpin, Phil Tutton, Jan Van Velsen, Andy Wallace, Eric Watts, Alex Webster, Brian Webster, Steve Webster, Nicola White, Aidan Wilday, Simon Wood

Indoor Men's Panels

NPUA Umpires

James Freeman, Terry Lees, Mark Tompkins

SCHUA Umpires

Mark Anderson, Oliver Jones

Kent Umpires

Graham Baldwin, Jason Davies, Christopher Martin, Thomas Martin, Stephen Mason, Tony Schweitzer, Christopher Shaw

Indoor Women's Panels

NPUA Umpires

Sarah Chapman, Peter Divall, Debbie Garner, Ann Hopkins, Terry Lees

SCHUA Umpires

Mark Anderson

Kent Umpires

Graham Baldwin, Nicholas Crane, James Freeman, Oliver Jones, Christopher Martin, Thomas Martin, Stephen Mason, Katy Peart, Tony Schweitzer, Christopher Shaw

ERHUA

Jason Davies, Mark Tompkins

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk